Početna / Putarine i takse / Putarine do Grčke – cene za 2016

Putarine do Grčke – cene za 2016

 Putarine do Grčke – cene za 2016

Putarine za 2016. godinu su iste kao i za prošlu godinu.

PRIPREMITE SITAN NOVAC, USKORO KREĆEMO!

Ovde možete pogledati spisak svih putarina do Grčke, pa odaberite svoju maršrutu i izračunajte koliko novca morate pripremiti. Ukoliko idete iz Beograda putničkim automobilom, do izlaska iz Srbije putarina se plaća dva puta: kod Niša 730 dinara i kod Leskovca 190 dinara. U Makedoniji se plaća na tri punkta i košta ukupno 4,5 evra. Moze se platiti u metalnim apoenima.

Putarine do Grčke – cene za 2016

Putarine u Srbiji za 2016 :

 

Putarina u DINBEOGRADPutarina u EUR
Deonica: Beograd – Niš
IaIIIIIIIVNaplatna/stanicaIaIIIIIIIV
101050100190TRANŠPED0.500.500.501.001.50
101070140290VRČIN0.500.500.501.002.50
5090140280570MALI POŽAREVAC0.501.001.002.504.50
60110170340690UMČARI0.501.001.503.005.50
70130200400810VODANJ0.501.001.503.506.50
80150230460920KOLARI0.501.502.004.007.50
901702605201,040SMEDEREVO1.001.502.004.508.50
901802705401,080POŽAREVAC1.001.502.004.509.00
1402704108101,630VELIKA PLANA1.002.003.506.5013.50
1603104709301,870MARKOVAC1.502.504.007.5015.50
1703305001,0002,010LAPOVO1.502.504.008.5016.50
1803505201,0402,090BATOČINA1.503.004.508.5017.50
2104106301,2502,500JAGODINA1.503.505.0010.5021.00
2304606901,3702,760ĆUPRIJA2.004.005.5011.5023.00
2504907401,4802,970PARAĆIN2.004.006.0012.5024.50
2705308001,6003,210POJATE2.004.506.5013.5026.50
2905808701,7303,470RAŽANJ2.505.007.0014.5029.00
3206409701,9203,860ALEKSINAČKI RUDNICI2.505.508.0016.0032.00
3306609901,9703,960ALEKSINAC2.505.508.0016.5033.00
3707301,1002,1904,390NIŠ3.006.009.0018.0036.50

 

Putarina u DINŠIMANOVCIPutarina u EUR
Deonica: Beograd – Šid
IaIIIIIIIVNaplatna stanicaIaIIIIIIIV
4070100200400PEĆINCI0.500.501.001.503.50
60120180350700RUMA0.501.001.503.006.00
901702605001,000SREMSKA MITROVICA1.001.502.004.008.50
1302503907601,520KUZMIN1.002.003.006.5012.50
1603104709201,840ADAŠEVCI-MOROVIĆ1.502.504.007.5015.50
1703405201,0302,050ŠID1.503.004.508.5017.00

 

Putarina u DINDeonica: Beograd – SuboticaPutarina u EUR
IaIIIIIIIVNaplatna stanicaIaIIIIIIIV
306090180350INĐIJA0.500.501.001.503.00
4070110220450MARADIK0.500.501.002.003.50
5090130270530BEŠKA0.501.001.002.504.50
70130200390790KOVILJ0.501.001.503.006.50
1001902905701,140NOVI SAD SEVER / NOVI SAD JUG1.001.502.504.509.50
1502904408801.760SIRIG1.502.503.507.5014.50

 

Putarina u DINDeonica: Sirig – SuboticaPutarina u EUR
IaIIIIIIIVNaplatna stanicaIaIIIIIIIV
1302704008101,610ZMAJEVO, VRBAS1.002.003.506.5013.50

 

Putarina u DINDeonica: Niš – LeskovacPutarina u EUR
IaIIIIIIIVNaplatna stanicaIaIIIIIIIV
1001902805701,130DOLJEVAC, DOL. SELO, BRESTOVAC1.001.502.504.5009.50

 

Mapa naplatnih stanica u Srbiji / Serbia toll stations map
Pregled kategorija:
Ia kategorija

  • motorna vozila sa karakteristikama motocikla, motornog trocikla i četvorocikla

I kategorija

  • motorna vozila sa dve osovine i visine jednake ili niže od 1,3m mereno kod prve osovine
  • motorna-kombi vozila sa dve osovine i ukupne visine jednake ili niže od 1,9m, a čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500kg

II kategorija

  • motorna vozila sa dve osovine i visine jednake ili niže od 1,3m kod prve osovine, sa prikolicom
  • motorna-kombi vozila sa dve osovine i ukupne visine jednake ili niže od 1,9m, a čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500kg sa prikolicom
  • motorna-kombi vozila sa dve osovine i ukupne visine veće od 1,9m, a čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500kg

III kategorija

  • motorna vozila sa dve ili tri osovine, visine veće od 1,3m mereno kod prve osovine, a čija najveća dopuštena masa prelazi 3.500kg
  • motorna-kombi vozila sa dve osovine i ukupne visine jednake ili niže od 1,9m, a čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500kg sa prikolicom

IV kategorija

  • motorna vozila sa četiri i više osovina (računajući i osovine prikolica) visine veće od 1,3m mereno kod prve osovine a čija najveća dopuštena masa prelazi 3.500kg

Putarine za 2016 kroz Makedoniju (cena u MKD)

MAKEDONIJA (cena u MKD)

DEONICACat ICat IICat IIICat IV
Kumanovo-Miladinovci60,0080,00150,00220,00
Skopje-Petrovec40,0050,00100,00150,00
Petrovec-Veles80,00120,00220,00330,00
Veles-Gradsko60,00100,00180,00260,00
Skopje-Miladinovci40,0060,00100,00150,00
Tetovo-Gostivar60,0080,00160,00220,00
Tetovo-Skopje80,00120,00220,00320,00

Imate tri naplatne rampe kroz Makedoniju:

I naplatna rampa za putarinu: 60 Denara

II naplatna rampa za putarinu: 80 Denara

III naplatna rampa za putarinu : 60 Denara
Kada se plaćanje vrši u novcu, može se platiti u makedonskim denarima ili u bilo kojoj većoj stranoj valuti.Placanje je moguće u gotovini ili kreditnom / debitnom karticom (sve kartice su prihvaćene) . Kusur može takođe biti vraćen u stranoj valuti.

I Kategorija – Motorna vozila sa dve osovine , do 1,3 metara visine ( putnički automobili, džipovi i kombi vozila )
II Kategorija – Motorna vozila sa više od dve osovine , i do 1.3 metara visine ( putnička vozila sa prikolicom, džipovi
sa prikolicom, kombiji i kombiji sa prikolicom )
III kategorija – motorna vozila sa dve i tri osovine, i visine prednje osovine od 1,3 metara ili više ( teretna vozila i
autobusi )
IV kategorija – Motorna vozila sa više od tri osovine, i prednje osovine visine iznad 1,3 metara ( teretna vozila sa
prikolicom – prikolica kamiona, autobusa )

Konverzija 1 EUR = 61 MKD (denar)

Na Makedonskoj granicu vam pored važećeg pasoša, treba i zeleni karton koji se vadi u AMSS i košta 2000 dinara za ovu godinu.

Putarine kroz Bugarsku – cene za 2016 (cena u EUR)

BUGARSKA (cena u EUR)

PeriodKategorija 1Kategorija 2Kategorija 3
godisnja665*/511€350*/269€34€
mesecna66*/51€35*/27€13€
nedeljna33*/26€17*/13€5€
dnevna10€10€

* Vozila iz eko kategorije EURO 0, I i II kao I ona cija kategorija nije obezbedjena

Kategorija 1 – Komercijalna vozila sa više od dve osovine
Kategorija 2 – Komercijalna vozila sa dve osovine (kamioni i autobusi sa više od 8 sedišta)
Kategorija 3 – Putnička vozila i mini-busevi do 8 sedišta

Važenje vinjeta :
Godišnja: od 01. januara tekuće godine do 31.januara sledeće godine ( 13 meseci );
Mesečno: jedan kalendarski mesec, počev od dana izdavanja;
Nedeljni: sedam dana, počev od dana izdavanja.

Putarine kroz Grčku – cene 2016

  • GRČKA (cena u EUR)

    CARMOTORCYCLE
    ATHENS-KORINTHOS-PATRA
    ELEFSINA2.10€1.50€
    ISTHMOS1.80€1.30€
    ZEVGOLIATO2.50€1.70€
    PATRA-KORINTHOS-ATHENS
    PATRA2.50€1.70€
    ISTHMOS1.80€1.30€
    ELEFSINA2.10€1.50€
    ATHENS-TRIPOLI-KALAMATA
    SPATHOVOUNI2.50€1.70€
    NESTANI2.40€1.70€
    MANARI-BRIDGE1.90€1.30€
    VELIGOSTI1.20€0.80€
    KALAMATA1.40€1.00€
    IGOUMENITSAALEXANDROUPOLI
    TIRIA2.40€1.20€
    MALAKASI2.40€1.20€
    POLIMILOS2.40€1.20€
    MALGARA1.20€0.80€
    ANALIPSI2.40€1.20€
    MOSTHENI2.40€1.20€
    IASMOS2.40€1.20€
    ATHENS-THESSALONIKI
    AFIDNES3.35€2.35€
    THIVA3.95€2.75€
    TRAGANA3.90€2.75€
    AGIA-TRIADA1.65€1.15€
    PELASGIA3.50€2.40€
    MOSCHOCHORI4.00€2.80€
    KAKRICHORI1.40€1.00€
    PIRGETOS2.00€1.40€
    LEPTOKARIA2.00€1.40€
    KLIDI2.20€1.60€
    ATHENS-INT-AIRPORT
    ATTIKI-ODOS2.80€1.40€
    BRIDGE
    RIO-ANTIRIO-BRIDGE13.20€1.90€

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

four × five =